Przerwa wakacyjna

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w tym roku przerwa wakacyjna w naszym zakładzie produkcyjnym będzie trwała 2 tygodnie w dniach 05-16.08.2024.

 

(więcej…)

zobacz więcej >>

AEO

Miło nam poinformować, że nasza firma uzyskała status AEO (Authorised Economic Operator – Upoważniony Przedsiębiorca). AEO to prestiżowy, rozpoznawalny w całej Unii Europejskiej certyfikat celny, pozwalający na uproszczenie procedur związanych z międzynarodowym transportem towarów.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Nowe modele ogniw generacja 2

Firma SAFT Batteries jako lider w przemyśle zasilania w technologiach litowych, od kilku lat prowadzi badania i prace rozwojowe w celu ulepszenia parametrów ogniw litowych serii LS.  Na bazie tych badań powstała nowa generacja systemu elektrochemicznego Li-SOCl2 (Gen2 Electrochemistry). Zmiany w zakresie małych ogniw LS14250/LS14500/LS17500 zostały już zakończone i modele te produkowane są od 2 lat.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Siedem pułapek pasywacji ogniw litowych

Nieładowalne Baterie Litowe

Ogniwa litowe są zdecydowanie najlepszym źródłem zasilania dla nowoczesnych urządzeń pomiarowych, IoT oraz profesjonalnej elektroniki. Prawidłowo dobrane ogniwa zapewniają stabilne napięcie, najdłuższą żywotność i niezawodność przez wiele lat pracy. 

Wamtechnik Sp. z o.o. oferuje Klientom produkty najlepszych na świecie dostawców ogniw w technologiach litowych jak SAFT Francja, Panasonic Japonia, Maxell Japonia, i in.

Dobór ogniwa litowego do danego urządzenia jest kluczowy.

Należy bardzo dokładnie przeanalizować profil pracy urządzenia, zarówno prądowo-napięciowy, jak też środowisko pracy, a szczególnie dokładny profil temperaturowy. Pójście „na kompromis” na tym etapie rozwoju systemu zasilania może mieć znaczące i, często niestety, bardzo negatywne skutki dla późniejszej pracy,  żywotności i stabilności zasilania.

Wamtechnik wspiera Klientów w takim doborze. Przy wsparciu modelowania  matematycznego działania ogniw, które oferują najlepsi producenci, dobór gwarantuje niezawodność na wieloletnią pracę, nawet do 15-, 20-, czy nawet 25-letnim okresie pracy w bardzo różnych warunkach.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki
Maryli Dybała,
wieloletniej pracownicy firmy Wamtechnik.
Rodzinie, Bliskim oraz Przyjaciołom składamy wyrazy najgłębszego współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia.
Zapamiętamy ją jako zawsze życzliwą koleżankę.
Zarząd i zespół Wamtechnik

zobacz więcej >>

Przerwa wakacyjna

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w tym roku przerwa wakacyjna w naszym zakładzie produkcyjnym będzie trwała 2 tygodnie w dniach 07-20.08.2023.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Wamtechnik na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

W styczniu 2023 r. nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. W jej ramach wspólnie realizujemy edukacyjny projekt dla podopiecznych Stowarzyszenia – “Poznaj świat baterii” oraz wspieramy finansowo cele statutowe organizacji.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Wamtechnik wspólnie z Fundacją Las Na Zawsze w trosce o planetę

Działamy już ponad 30 lat,
zatrudniamy ponad 300 osób,
a w tym roku sadzimy 3000m2 lasu!

Rok 23 jest rokiem wielu wyzwań dla naszej firmy, inwestujemy w nową hale produkcyjną i nowe projekty. Działamy na wielu płaszczyznach, a jedną z nich o której z przyjemnością informujemy są działania spółki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wspólnie z Fundacją Las na Zawsze i naszym zespołem posadzimy 3000m2 lasu, skupimy się również na edukacji zespołu w zakresie korzyści jakie niesie za sobą każde posadzone drzewo. W ten sposób dorzucimy swoją cegiełkę w walce o przeciwdziałanie zmianom klimatu i zachowania neutralności klimatycznej.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Inwestujemy w kolejną halę produkcyjną.

W ostatnich latach spółka notowała stały wzrost obrotów oraz przychodów ze sprzedaży. Zarząd szacuje, że rok 22 zakończy się wynikiem wyższym o ok 40 % w stosunku do analogicznego roku ubiegłego.  Tak dynamiczny rozwój firmy wiąże się z koniecznością rozwoju zaplecza produkcyjnego. Inwestycja, której odbiór planowany jest na 3 kwartał 2023 roku pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych o 50% i będzie zlokalizowana w podwarszawskim Piasecznie jak pozostałe lokacje produkcyjne.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Nowe modele ogniw w ofercie Panasonic

Grupa Panasonic Industrial Solutions to globalny koncern dostarczający produkty i usługi dla przemysłu. Od 104 lat (założony w 1918) jest synonimem japońskiej innowacji, niezawodności i jakości produkowanych komponentów.
Panasonic kładzie szczególny nacisk na swoje słynne już technologie BR i CR, które od wielu dziesiątek lat wyznaczają standardy wyjątkowej jakości i niezawodności na rynku.
Produkowane w konstrukcjach cylindrycznej i guzikowej, standardowe i wysoko-tempraturowe ogniwa można idealnie dopasować dla wymagających zastosowań w urządzeniach przemysłowych, zarówno pod kątem najwyższej gęstości energii, jak też znacznych impulsowych prądów pracy.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Electronica 2022

W dniach 15.11. – 18.11.2022 r. odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Elektronicznych Komponentów, Systemów i Zastosowań – Electronica 2022.

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko w Hali A4 – 439.

Do zobaczenia!

zobacz więcej >>

Dalsze etapy rozwoju sztucznej inteligencji w zakładzie produkcyjnym Wamtechnik

Naszym nadrzędnym celem jest stały proces doskonalenia jakości produkowanych przez nas baterii. Rozwój sztucznej inteligencji pomaga nam ten cel zrealizować. Jednym z działań jakie wdrażamy w firmie z tego zakresu jest projekt KITT4SME, którego przegląd odbył się w kwietniu w Lugano w Szwajcarii po 16 miesiącach od rozpoczęcia projektu. Okres trwania projektu to 60 miesięcy, a nasze obecne działania skupiają się na zastosowaniu sztucznej inteligencji w obszarze kontroli jakości.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Nerbo Lithium w ofercie Wamtechnik

Poszerzamy zakres portfolio marki Nerbo o akumulatory w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (Li-FePO4). To krok w kierunku najbardziej wymagających klientów, którzy potrzebują długiej żywotności, najwyższej jakości i rozszerzonych parametrów pracy.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Świętujemy jubileusz – 30 lat Wamtechnik!

Rok 2022 to rok szczególny dla naszej firmy, to właśnie w tym roku świętujemy wyjątkowy Jubileusz 30 lecia działalności na rynku bateryjnym. Wizja, precyzja, jakość, podążanie za trendami to cechy, które napędzały nas przez 3 dekady by praca stała się pasją.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Nowy członek zarządu w Wamtechnik sp. z o.o.

Rada Nadzorcza spółki Wamtechnik powołała nowego członka zarządu – Chief Project Officera Adama Lisieckiego. Zmiana w Zarządzie spółki obowiązuje od 1 Stycznia 2022 roku.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Platforma B2B – zarejestruj się i kupuj online

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy nową platformę sprzedażową https://b2b.wamtechnik.pl.
Platforma stworzona jest z myślą o klientach naszej firmy, a jej głównym celem jest znacząco ułatwić i przyśpieszyć proces zakupowy.
Aktualnie za pośrednictwem tej strony można kupić szeroką gamę akumulatorów kwasowo ołowiowych AGM. W planach jest stały rozwój platformy, a oferta produktowa dostępna za jej pośrednictwem będzie sukcesywnie poszerzana. Platforma jest prosta w obsłudze i intuicyjna. Po rejestracji konta klient będzie mógł kupić interesujące go produkty w dowolnym momencie, 24h na dobę i bez konieczności kontaktu z działem handlowym. W każdej chwili będzie mógł sprawdzić cenę, dostępność, pobrać fakturę i złożyć zapytanie. Obecnie serwis dostępny jest w polskiej wersji językowej, wkrótce będzie również w angielskiej.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji!
 

zobacz więcej >>

Przerwa wakacyjna

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w tym roku przerwa wakacyjna w naszym zakładzie produkcyjnym będzie trwała 2 tygodnie w dniach 26.07-08.08.2021 Pozostałe działy będą pracować w normalnym trybie.
Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tej informacji w Państwa planach zakupowych.
Zachęcamy do składania zamówień z możliwym wyprzedzeniem.
Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt.

zobacz więcej >>

Wamtechnik otrzymał kolejną autoryzację na produkcję battery packów z ogniw litowych Panasonic

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy kolejną już autoryzację od firmy Panasonic na produkcję battery packów z ogniw litowych.

Pierwsza autoryzacja została nam przyznana już w roku 2005. Wamtechnik wówczas jako pierwszy dystrybutor w Europie przeszedł rygorystyczne audyty japońskiego producenta Panasonic potwierdzając tym samym wysoką jakość i bezpieczeństwo produkowanych baterii. Teraz autoryzacja została poszerzona o ogniwa litowe 3V co wskazuje na olbrzymie zaufanie względem naszej firmy. Od niemalże 30 lat stale rozwijamy nasze kompetencje w zakresie assemblingu baterii, cieszymy się, że po raz kolejny zdobyliśmy zaufanie tak potężnego producenta jakim jest Panasonic.

(więcej…)

zobacz więcej >>

B.B. Battery – nowa marka w ofercie Wamtechnik

Do obecnego portfolio akumulatorów kwasowo ołowiowych dołącza nowa marka B.B. Battery, idealny zamiennik akumulatorów AGM Panasonic. Koncern Panasonic podjął decyzję o rozwoju innych technologii w segmencie zasilania i z końcem roku 2020 ograniczono produkcję większości akumulatorów w technologii kwasowo-ołowiowej. Produkty firmy B.B. Battery są doskonałym zamiennikiem, zarówno w zakresie pojemności i wymiarów akumulatorów, a także oferują wysoką niezawodność i żywotność.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Druga Generacja ogniw litowych Saft

Saft poinformował o zmianach dotyczących małych ogniw pierwotnych Li-SOCl2 z elektrodami o budowie masowej, serii LS produkowanej w Poitiers we Francji: LS 14250 (rozmiar 1/2 AA), LS 14500 (rozmiar AA) oraz LS 17500 (A). Zmiany zostaną wprowadzone efektywnie w 2021 roku i dotyczą jedynie elementów wewnętrznych ogniw; nie ma żadnych zmian dotyczących obudowy ani zewnętrznych wymiarów. Zmiany mają na celu poprawę parametrów pracy ogniw Safta serii LS, w szczególności:

zobacz więcej >>

Zapewniamy bezpieczeństwo i ciągłość produkcji

Klienci i Partnerzy biznesowi,
jako firma o kluczowym znaczeniu dla branży bateryjnych i akumulatorowych systemów zasilania, od dłuższego czasu na bieżąco monitorowaliśmy sytuację międzynarodową, przygotowując się na ewentualne funkcjonowanie w związku z postępującym ryzykiem zakażenia wirusem. Z tego powodu, jeszcze przed oficjalnymi komunikatami rządowymi, proaktywnie wprowadziliśmy odpowiednie środki, pozwalające zagwarantować bezpieczeństwo Pracownikom, jak i zapewnić nieprzerwaną ciągłość działania naszej firmy.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Milion baterii rocznie!

Spółka SAFT oraz firma Opel, tworzą spółkę joint venture o nazwie Automotive Cell Company (ACC), która rozpocznie produkcję akumulatorów EV od 2023 r.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Czwarta generacja ogniw

Wszyscy w naszej branży szukają rozwiązania 3 głównych problemów dotyczących zasilania akumulatorowego, a w szczególności zasilania pojazdów elektrycznych:

(więcej…)

zobacz więcej >>

Arab Health Exhibition – byliśmy tam!

Nasza reprezentacja niedawno wróciła z targów Arab Health Exhibition, gdzie razem z naszym partnerem MedSilesia Cluster wystąpiliśmy z własnym stoiskiem, a także mieliśmy okazję uczestniczyć w rozmowach i wystąpieniach pełnych innowacyjnego spojrzenia na rozwój współczesnej medycyny. Udział w evencie uzmysłowił nam, jak dynamicznie rozwija się branża medyczna i jakie niesamowite projekty mogą w przyszłości wejść do użytku codziennego, pomagając chronić zdrowie i życie ludzkie.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Prognoza: do 2030 obserwować będziemy rozwój rynku źródeł zasilania i spadek cen ogniw w technologii litowo-jonowej

Według firmy konsultingowej BNEF (Bloomberg New Energy Finance), specjalizującej się w źródłach energii, średnie koszty energii (kWh) w ogniwach litowo-jonowych spadły w 2019 do poziomu 156 US$/kWh.

W porównaniu do sytuacji z 2010 (koszt 1kWh – 1100$) jest to aż 7-krotny spadek!

(więcej…)

zobacz więcej >>

Nawet co trzeci autobus elektryczny w UE został zbudowany w Polsce?

Z danych pozyskanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w 2018 roku Polska była największym unijnym eksporterem autobusów elektrycznych – nasz udział wynosił ponad 36%! Największymi odbiorcami polskich elektrobusów były w pierwszej kolejności Czechy i Włochy, następnie Rumunia oraz Niemcy, a kilka procent trafiło również poza Unię Europejską, do Norwegii i na Ukrainę. 

(więcej…)

zobacz więcej >>

Nowoczesna fabryka akumulatorów we Wrocławiu

Jednym z założeń European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) jest napędzanie rewolucji w pojazdach elektrycznych w celu ograniczenia emisji CO2. Z tego powodu EBRD udzielił LG Chem długoterminowej pożyczki w wysokości 250 mln euro na budowę fabryki akumulatorów we Wrocławiu.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Czy czekają nas poważne opóźnienia w dostawach akumulatorów do pojazdów elektrycznych?

Dwa koreańskie giganty – SK Innovation i LG Chem – weszły na drogę sądową, oskarżając się nawzajem o naruszenie patentu na produkcję ogniw Li-Ion. Jak wynika z analiz spraw sądowych w USA, obu przedsiębiorstwom zależy, aby powstrzymać rywala przed importem i sprzedażą akumulatorów EV przeznaczonych do samochodów elektrycznych produkowanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Czyżby koszty baterii spadły poniżej 100 USD/kWh?

Koncern VW pokazuje 2 nowe pojazdy elektryczne na targach IAA we Frankfurcie.
Pierwsze zaprojektowane do masowej produkcji EV Volkswagena, oparte na modułowej platformie MEB, zostały zaprezentowane podczas tegorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Główne portale informacyjne – od CNET do Wall Street Journal – donosiły, że elektryfikacja jest dominującym tematem tegorocznych targów motoryzacyjnych IAA Frankfurt.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Akumulatory litowo-jonowe godne nagrody Nobla!

Od lat inwestujemy w badania nad rozwojem technologii litowo-jonowej, która obecnie stanowi podstawę zasilania w zdecydowanej większości naszych projektów. Przy współpracy z klientami często podkreślamy zalety rozwiązań opartych o akumulatory Li-Ion, wierząc, że współcześnie są one fundamentem najlepszych i najwydajniejszych systemów zasilania.

(więcej…)

zobacz więcej >>

ENERGETAB 2019

W dniach 17-19 września odbyła się kolejna, 32 edycja międzynarodowych targów energetycznych #ENERGETAB 2019. Dla całej branży energetycznej były to trzy dni pełne inspiracji, odkrywania nowych trendów, wymiany informacji i nawiązywania wartościowych kontaktów na przyszłość. Cały nasz zespół chciałby serdecznie podziękować organizatorom i uczestnikom, a w szczególności wszystkim, którzy osobiście odwiedzili nasze stoisko.

Widzimy się w przyszłym roku!
http://energetab.pl/

zobacz więcej >>

E(ko)-transport w skali światowej. Jakie czekają nas zmiany?

Znajdujemy się w przełomowym momencie, w którym różne rejony świata (szczególnie Azja) całkiem poważnie rozważają wprowadzenie elektryfikacji lokalnego transportu. Istnieje szansa, że w przeciągu dwóch lat dzisiejsze zamiary staną się realnymi decyzjami. Jakie to przyniesie skutki?

(więcej…)

zobacz więcej >>

Teoria względności – wciąż niezawodna

Dokładnie sto lat temu, 29 maja 1919 r., krótko po godz.14.00 wyspę Książęcą u zachodnich wybrzeży Afryki na kilka minut spowiły ciemności. Księżyc zasłonił rozpalone Słońce, zapadła noc i na niebie pojawiły się gwiazdy. Brytyjska ekspedycja naukowa właśnie na to czekała.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Czy Europa i USA dogonią Chiny?

Zachodni świat stara się sukcesywnie wdrażać politykę zmiany flot autobusowych z dieslowskich na elektryczne. Niestety, idzie to drobnymi krokami w porównaniu z Chinami, które zdecydowanie dominują na światowym rynku pojazdów elektrycznych, a szczególnie autobusów.

(więcej…)

zobacz więcej >>

BATTERY EXPERTS FORUM 2019

Szanowni Państwo,
w dniach 10-12 kwietnia 2019 firma Wamtechnik uczestniczyła w konferencji bateryjnej BATTERY EXPERTS FORUM 2019 we Frankfurcie. Jest to znany event, organizowany przez Batteryuniversity Gmbh. W rozbudowanym programie znalazło się około 100 prezentacji z naszej branży.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Czy jesteśmy gotowi na e-odrzutowca?

W mediach i branży wciąż nie słabnie dyskusja wokół samochodów elektrycznych, a tym czasem niemiecka firma LILIUM opracowała prototyp e-odrzutowca, a nawet przeprowadziła pierwsze testy! Co więcej, równolegle około 100 innych firm na świecie również pracuje nad projektami e-samolotów, włączając w to UBER Technologies (która jest partnerem BELL Helicopters).

(więcej…)

zobacz więcej >>

Evertiq Expo 2019

Drodzy Klienci,

jesteśmy już po Evertiq Expo Warszawa (www.evertiq.pl), czyli inspirującym wydarzeniu dla branży elektronicznej, łączącym w sobie targi w formule table-top oraz wykłady na temat nowoczesnych technologii.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Samoloty elektryczne nie są już tylko projektami rozwojowymi

Norweska firma złożyła zamówienie, na które składa się aż 60 sztuk 2-osobowych samolotów e-Flyer2, którego realizatorem będzie firma BYE AEROSPACE z Colorado w USA. Jej przedstawiciele twierdzą, że w ich portfelu zamówień pozostaje jeszcze 298 sztuk. 

(więcej…)

zobacz więcej >>

Przełom w temacie produkcji ogniw do zasilania pojazdów elektrycznych?

Europa, a konkretnie Francja i Niemcy, podjęła inicjatywę dotyczącą zbudowania fabryk ogniw do zasilania pojazdów elektrycznych. Do tej pory rozmowy toczyły się wyłącznie na poziomie ministerialnym, bez zaangażowania konkretnych koncernów, a więc cała sprawa pozostawała raczej w strefie planów i teorii.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Electronica 2018 – 13-16.11.2018

Drodzy Klienci,

Za nami kolejna edycja targów „Electronica 2018” (www.electronica.de), czyli okazja do spotkania przedstawicieli branży elektronicznej z całego świata.

„Electronica” to międzynarodowa impreza targowo-konferencyjna, podczas której przedstawiane są największe nowości w zakresie rozwiązań opartych o systemy elektroniczne.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Energetab 2018 – 11-13.09.2018

Drodzy Klienci,

jest nam niezmiernie miło, że, jak co roku, Targi Energetab są okazją do licznych spotkań z naszymi Kontrahentami. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska. Zapraszamy do dalszej współpracy.

zobacz więcej >>

“Chemiczne źródła prądu, przegląd rynku, trendy rozwojowe: technologia i rynek” – Fachowy elektryk 06/2018

Rozwój technologiczny elektroniki oznacza gwałtowny wzrost funkcjonalności urządzeń, zwiększający ich zapotrzebowanie na energię i niekiedy na znacznie większą moc pracy układu zasilania. Parafrazując informację o wykładniczym tempie rozwoju integracji układów scalonych, jeśli ogniwa chemiczne rozwijałyby się tak szybko, całą energię potrzebną do naszych urządzeń przenośnych mielibyśmy w ogniwie o objętości 1 cm3. Rozwój ogniw jest jednak zdecydowanie wolniejszy, wymaga poważnych nakładów i badań fizyko-chemicznych przed wdrożeniem. I chociaż produkujemy coraz lepsze, bardziej wydajne i stopniowo coraz tańsze źródła energii, to wymagania użytkownika rosną jeszcze szybciej.
(więcej…)

zobacz więcej >>

Czy jesteśmy gotowi na elektryczne samochody? – “Fachowy elektryk” 02/2018

Odpowiedź na pytanie tytułowe nie jest niestety jednoznaczna. Wydaje się, że pojazdy EV są bardziej ekonomiczne i czyste ekologicznie, nie brak jednak wątpliwości, które dotyczą np. procesów chemicznych w produkcji baterii. Kolejne aspekty to akceptacja rynku, koszty, zasięg jazdy i kwestia ładowania.

(więcej…)

zobacz więcej >>

Branżowe targi krajowe

Od lat firma Wamtechnik prezentuje swoją markę na branżowych targach w kraju i za granicą.
W 2018 r. po raz pierwszy wzięliśmy udział w TEC Evertic (The Networking Event for the Electronics Industry) – 17 maja 2018, Warszawa. (więcej…)

zobacz więcej >>

Branżowe targi zagraniczne

Cyklicznie co dwa lata Wamtechnik bierze udział w największych ogólnoświatowych targach electronica, odbywających się w Monachium.  Targi te skupiają prawie 3 tysiące wystawców z ponad 50 krajów i są okazją do prezentacji komponentów, systemów i aplikacji z dziedziny elektroniki. (więcej…)

zobacz więcej >>