Nowoczesna fabryka akumulatorów we Wrocławiu

Jednym z założeń European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) jest napędzanie rewolucji w pojazdach elektrycznych w celu ograniczenia emisji CO2. Z tego powodu EBRD udzielił LG Chem długoterminowej pożyczki w wysokości 250 mln euro na budowę fabryki akumulatorów we Wrocławiu.

Zakład powstanie w celu produkcji akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych. W założeniu ma być to pierwsza, i obecnie jedyna, w pełni zintegrowana fabryka tego typu w Europie, która wytwarzać będzie wszystkie elementy niezbędne do produkcji akumulatorów.

Zakład LG-Chem we Wrocławiu będzie znaczącym krokiem w kierunku realizacji długoterminowej strategii Unii Europejskiej zakładającej, że do 2050 roku gospodarka unijna ma być neutralna dla klimatu. Fabryka ma zostać całkowicie ukończona w 2022 roku, osiągając moc produkcyjną około 65-70 GWh rocznie. Umożliwi to dostarczenie akumulatorów do około miliona pojazdów elektrycznych rocznie (co przekłada się na około 6% samochodów sprzedawanych w Europie).

<< wróć do listy artykułów