Milion baterii rocznie!

Spółka SAFT oraz firma Opel, tworzą spółkę joint venture o nazwie Automotive Cell Company (ACC), która rozpocznie produkcję akumulatorów EV od 2023 r.

Projekt rozpocznie się fazą badań i rozwoju, w tym budową fabryki o wartości 200 milionów euro (około 219 milionów dolarów) w zakładzie Saft w Nersac. Pierwszy etap uruchomi decyzję inwestycyjną dla zakładu produkcyjnego na dużą skalę (rozpoczynającego się od 8 GWh i rosnącego do 24 GWh). Drugi zakład o równej wydajności pojawi się w Niemczech.

Firma zamierza osiągnąć łączną moc 48 GWh, produkując milion baterii rocznie do 2030 r. Do sfinansowania całego programu potrzeba prawie 5 miliardów euro. Firma oczekuje, że otrzyma 1,3 miliarda euro ze środków publicznych z ważnych projektów będących przedmiotem wspólnego zainteresowania Komisji Europejskiej (IPCEI).

Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA, powiedział:
„Naszym celem jest oferowanie obywatelom opcji mobilności, które są czyste, bezpieczne i niedrogie. Jestem przekonany, że ten projekt, wraz z naszym partnerem, stworzy wzorcowego gracza w rozwoju i produkcji ogniw akumulatorowych do samochodów w Europie. ”

Więcej informacji: TUTAJ

<< wróć do listy artykułów